PHOTOELECTRIC SENSOR; CMOS; 3-WI
Product Attributes:
SeriesE3AS-HL
Product StatusActive
Sensing MethodTriangulation
Sensing Distance1.378" ~ 5.906" (35mm ~ 150mm)
Voltage - Supply10V ~ 30V
Response Time1.5ms, 10ms, 50ms
Output ConfigurationPNP-NC/NO
Light SourceRed Laser Diode (660nm)
Connection MethodConnector, M8
Ingress ProtectionIP67, IP67G, IP69K
Cable Length11.81" (300.00mm)
Adjustment TypeTeaching Method
Operating Temperature-10°C ~ 50°C
TT-DKEY-236-E3AS-HL150LMTM3-ND
in stockINR 49642.560000000005
Omron Automation and Safety
1 1
Omron Automation and Safety 236-E3AS-HL150LMTM3-ND
Sku: TT-DKEY-236-E3AS-HL150LMTM3-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesE3AS-HL
Product StatusActive
Sensing MethodTriangulation
Voltage - Supply10V ~ 30V
Response Time1.5ms, 10ms, 50ms
Output ConfigurationPNP-NC/NO
Connection MethodConnector, M8
Cable Length11.81" (300.00mm)
Adjustment TypeTeaching Method