STEP, F2, SQ.56, 1.8, IP65, , BI
Product Attributes:
SeriesSP
Product StatusActive
TypeHybrid
Coil TypeBipolar
Voltage - Rated100VAC
Current Rating (Amps)3 A
Accuracy-
Torque - Holding (oz-in / mNm)240.7 / 1700
Size / DimensionSquare - 2.205" x 2.205" (56.00mm x 56.00mm)
NEMA Frame Size-
Diameter - Shaft0.250" (6.35mm)
Length - Shaft and Bearing0.811" (20.60mm)
Mounting Hole Spacing1.856" (47.14mm)
Termination StyleConnector
Operating Temperature-10°C ~ 50°C
Coil Resistance1 Ohms
Features-
TT-DKEY-2300-SP2566-5200-ND
in stockINR 16766.505
Sanyo Denki SanMotion Products
1 1
Sanyo Denki SanMotion Products 2300-SP2566-5200-ND
Sku: TT-DKEY-2300-SP2566-5200-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesSP
Product StatusActive
TypeHybrid
Coil TypeBipolar
Voltage - Rated100VAC
Current Rating (Amps)3 A
Accuracy-
NEMA Frame Size-
Termination StyleConnector
Coil Resistance1 Ohms