PB, PB, SQ.28, FOR PB3D, , ,
Coil TypeBipolar
Voltage - Rated48VDC
Accuracy-
Torque - Holding (oz-in / mNm)21.95 / 155
Size / Dimension-
NEMA Frame Size-
Diameter - Shaft0.197" (5.00mm)
Length - Shaft and Bearing0.787" (20.00mm)
Mounting Hole Spacing0.906" (23.00mm)
Termination StyleWire Leads with Connector
Operating Temperature-10°C ~ 40°C
Coil Resistance-
Features-
TT-DKEY-2300-PBM284FXE20-ND
in stockINR 22289.309999999998
Sanyo Denki SanMotion Products
1 1
Sanyo Denki SanMotion Products 2300-PBM284FXE20-ND
Sku: TT-DKEY-2300-PBM284FXE20-ND
Description of product
PB, PB, SQ.28, FOR PB3D, , ,
Coil TypeBipolar
Voltage - Rated48VDC
Accuracy-
Size / Dimension-
NEMA Frame Size-