0.4" SPLIT-CORE CT 50A:333MV
Product Attributes:
SeriesSCT-0400
Sensor TypeCurrent Sensor
Current - Sensing50A
Sensitivity-
Frequency50Hz ~ 1kHz
Linearity±1%
Accuracy±1%
Current - Supply (Max)-
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Supplier Device Package-
TT-DKEY-2272-SCT-0400-050-ND
in stockINR 5181.03
Aim Dynamics
1 1
Aim Dynamics 2272-SCT-0400-050-ND
Sku: TT-DKEY-2272-SCT-0400-050-ND
Description of product
0.4" SPLIT-CORE CT 50A:333MV
Product Attributes:
SeriesSCT-0400
Sensor TypeCurrent Sensor
Current - Sensing50A
Sensitivity-
Frequency50Hz ~ 1kHz
Linearity±1%
Accuracy±1%
Current - Supply (Max)-