3PH 18" COILS 500A:333MV
Product Attributes:
SeriesRCS
Product StatusActive
For MeasuringAC
Sensor TypeAC Single Phase/Three Phase
Current - Sensing500A
Number of Channels3
Linearity-
Accuracy±1%
Voltage - Supply9V ~ 36VDC
Response Time-
Current - Supply (Max)-
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
Supplier Device Package-
TT-DKEY-2272-RCS-1800-500-ND
in stockINR 78718.455
Aim Dynamics
1 1
Aim Dynamics 2272-RCS-1800-500-ND
Sku: TT-DKEY-2272-RCS-1800-500-ND
Description of product
3PH 18" COILS 500A:333MV
Product Attributes:
SeriesRCS
Product StatusActive
For MeasuringAC
Current - Sensing500A
Number of Channels3
Linearity-
Accuracy±1%
Voltage - Supply9V ~ 36VDC
Response Time-
Current - Supply (Max)-