7" COIL 500A:4-20MA 3PH INTEGRTR
Product Attributes:
SeriesASR-400MV
Product StatusActive
For MeasuringAC
Sensor TypeRogowski Coil
Current - Sensing500A
Number of Channels3
OutputRatiometric, 4mA ~ 20mA
Sensitivity-
Frequency40Hz ~ 3kHz
Linearity-
Accuracy±1%
Voltage - Supply8V ~ 35V
Response Time-
Current - Supply (Max)-
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Polarization-
Mounting Type-
Package / Case-
Supplier Device Package-
TT-DKEY-2272-ASR-07-500A:4-20MA-ND
in stockINR 109208.97
Aim Dynamics
1 1
Aim Dynamics 2272-ASR-07-500A:4-20MA-ND
Sku: TT-DKEY-2272-ASR-07-500A:4-20MA-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesASR-400MV
Product StatusActive
For MeasuringAC
Sensor TypeRogowski Coil
Current - Sensing500A
Number of Channels3
OutputRatiometric, 4mA ~ 20mA
Sensitivity-
Frequency40Hz ~ 3kHz
Linearity-
Accuracy±1%
Voltage - Supply8V ~ 35V
Response Time-
Current - Supply (Max)-