4" COIL 50A:333MV 3PH INTEGRATOR
Product Attributes:
SeriesASR-400MV
Product StatusActive
For MeasuringAC
Sensor TypeRogowski Coil
Current - Sensing50A
Number of Channels3
OutputRatiometric, 0V ~ 0.333V
Sensitivity-
Frequency25Hz ~ 100kHz
Linearity-
Accuracy±1%
Voltage - Supply9V ~ 36V
Response Time-
Current - Supply (Max)-
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Polarization-
Mounting Type-
Package / Case-
Supplier Device Package-
TT-DKEY-2272-ASR-04-50A:333MV-ND
in stockINR 99244.485
Aim Dynamics
1 1
Aim Dynamics 2272-ASR-04-50A:333MV-ND
Sku: TT-DKEY-2272-ASR-04-50A:333MV-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesASR-400MV
Product StatusActive
For MeasuringAC
Sensor TypeRogowski Coil
Current - Sensing50A
Number of Channels3
OutputRatiometric, 0V ~ 0.333V
Sensitivity-
Frequency25Hz ~ 100kHz
Linearity-
Accuracy±1%
Voltage - Supply9V ~ 36V
Response Time-
Current - Supply (Max)-