SENSOR REFLECTIVE 250MM PNP
Product Attributes:
SeriesPD
Product StatusActive
Sensing MethodReflective, Diffuse
Sensing Distance9.843" (250mm)
Voltage - Supply10V ~ 30V
Response Time1ms
Output ConfigurationPNP
Light SourceRed (621nm)
Connection MethodConnector
Ingress ProtectionIP67
Cable Length-
Adjustment TypeAdjustable, 1-Turn Potentiometer
Operating Temperature-25°C ~ 60°C
TT-DKEY-2266-PD30CNB25PAM5PS-ND,1864-2085-ND
in stockINR 15657.12
Carlo Gavazzi Inc.
1 1
Carlo Gavazzi Inc. 2266-PD30CNB25PAM5PS-ND,1864-2085-ND
Sku: TT-DKEY-2266-PD30CNB25PAM5PS-ND,1864-2085-ND
Description of product
SENSOR REFLECTIVE 250MM PNP
Product Attributes:
SeriesPD
Product StatusActive
Sensing Distance9.843" (250mm)
Voltage - Supply10V ~ 30V
Response Time1ms
Output ConfigurationPNP
Light SourceRed (621nm)
Connection MethodConnector
Ingress ProtectionIP67
Cable Length-