AC/DC CONVERTER 24V 58W
Product Attributes:
SeriesLinear C
Product StatusActive
TypeLinear
Number of Outputs1
Voltage - Input100, 120, 220, 230, 240 VAC
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 12.4 A
Current - Output 2-
Current - Output 3-
Current - Output 4-
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)58W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation3 kV
Efficiency60%
Operating Temperature0°C ~ 50°C
FeaturesAdjustable Output, Remote Sense
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension5.62" L x 4.87" W x 2.95" H (142.8mm x 123.7mm x 74.9mm)
Approval Agency-
Standard Number-
TT-DKEY-2266-HC24-2.4-AG-ND,179-2323-ND
in stockINR 1316556.36
Bel Power Solutions
1 1
Bel Power Solutions 2266-HC24-2.4-AG-ND,179-2323-ND
Sku: TT-DKEY-2266-HC24-2.4-AG-ND,179-2323-ND
Description of product
AC/DC CONVERTER 24V 58W
Product Attributes:
SeriesLinear C
Product StatusActive
TypeLinear
Number of Outputs1
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 12.4 A
Current - Output 2-
Current - Output 3-
Current - Output 4-
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)58W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation3 kV
Efficiency60%
Mounting TypeChassis Mount