ADJ PWR RES 100K OHM 50W CHAS MT
Product StatusActive
Resistance100 kOhms
Power (Watts)50 W
Tolerance±10%
Adjustment TypeSlide
Diameter0.563" OD, 0.313" ID (14.30mm x 7.94mm)
Length4.000" (101.60mm)
Package / CaseRadial, 3 Lead, Tubular
TT-DKEY-2266-D50K100KE-ND,D50K100KE-ND,2485-D50K100KE-ND
in stockINR 1980.1599999999999
Ohmite
1 1
Ohmite 2266-D50K100KE-ND,D50K100KE-ND,2485-D50K100KE-ND
Sku: TT-DKEY-2266-D50K100KE-ND,D50K100KE-ND,2485-D50K100KE-ND
Description of product
Product StatusActive
Resistance100 kOhms
Power (Watts)50 W
Tolerance±10%
Adjustment TypeSlide
Length4.000" (101.60mm)