AC/DC CONVERTER 12V 400W
Product Attributes:
SeriesABC400 (400W)
Product StatusActive
TypeOpen Frame
Number of Outputs1
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 130 A
Current - Output 2-
Current - Output 3-
Current - Output 4-
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)400W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation4.242 kV
Efficiency90%
Operating Temperature-10°C ~ 70°C (With Derating)
FeaturesAdjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension5.00" L x 3.00" W x 1.50" H (127.0mm x 76.2mm x 38.1mm)
Approval AgencyCB, CE
Standard Number-
TT-DKEY-2266-ABC400-1012G-ND,179-2432-ND
in stockINR 2463458.4000000004
Bel Power Solutions
1 1
Bel Power Solutions 2266-ABC400-1012G-ND,179-2432-ND
Sku: TT-DKEY-2266-ABC400-1012G-ND,179-2432-ND
Description of product
AC/DC CONVERTER 12V 400W
Product Attributes:
SeriesABC400 (400W)
Product StatusActive
TypeOpen Frame
Number of Outputs1
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 130 A
Current - Output 2-
Current - Output 3-
Current - Output 4-
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)400W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation4.242 kV
Efficiency90%
Mounting TypeChassis Mount