1.5" DIA INCREMENTAL ENCODER 6MM
Encoder TypeIncremental
Output TypeQuadrature Line Driver with Index (Incremental)
Pulses per Revolution8192
Voltage - Supply5V ~ 28V
Actuator Type10mm Open Center
Qualification-
TT-DKEY-2239-15T-04SA-8192NV1RHV-M00-ND
in stockINR 51840
Encoder Products Company
1 1
Encoder Products Company 2239-15T-04SA-8192NV1RHV-M00-ND
Sku: TT-DKEY-2239-15T-04SA-8192NV1RHV-M00-ND
Description of product
Encoder TypeIncremental
Pulses per Revolution8192
Voltage - Supply5V ~ 28V
Actuator Type10mm Open Center