1.5" DIA INCREMENTAL ENCODER 6MM
Encoder TypeIncremental
Output TypeOpen Collector
Pulses per Revolution2048
Voltage - Supply5V ~ 28V
Actuator Type10mm Open Center
Qualification-
TT-DKEY-2239-15T-04SA-2048NV1ROC-M00-ND
in stockINR 44640
Encoder Products Company
1 1
Encoder Products Company 2239-15T-04SA-2048NV1ROC-M00-ND
Sku: TT-DKEY-2239-15T-04SA-2048NV1ROC-M00-ND
Description of product
Encoder TypeIncremental
Output TypeOpen Collector
Pulses per Revolution2048
Voltage - Supply5V ~ 28V
Actuator Type10mm Open Center