1.5" DIA INCREMENTAL ENCODER 6MM
Product Attributes:
Series15S
Output TypeOpen Collector
Pulses per Revolution2500
Voltage - Supply5V ~ 28V
Actuator TypeShaft
DetentNo
Built in SwitchNo
Mounting TypeServo Mount
OrientationUser Selectable
Termination StyleCable
Rotational Life (Cycles Min)12B
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-2239-15S-20M8-2500NV1ROC-M00-ND
in stockINR 44640
Encoder Products Company
1 1
Encoder Products Company 2239-15S-20M8-2500NV1ROC-M00-ND
Sku: TT-DKEY-2239-15S-20M8-2500NV1ROC-M00-ND
Description of product
Product Attributes:
Series15S
Output TypeOpen Collector
Pulses per Revolution2500
Voltage - Supply5V ~ 28V