1.5" DIA INCREMENTAL ENCODER 6MM
Output TypeOpen Collector
Pulses per Revolution100
Voltage - Supply5V ~ 28V
Qualification-
TT-DKEY-2239-15S-20M6-0100NV1ROC-M00-ND
in stockINR 41040
Encoder Products Company
1 1
Encoder Products Company 2239-15S-20M6-0100NV1ROC-M00-ND
Sku: TT-DKEY-2239-15S-20M6-0100NV1ROC-M00-ND
Description of product
Output TypeOpen Collector
Pulses per Revolution100
Voltage - Supply5V ~ 28V