SPEAKER 8OHM 700MW TOP PORT 90DB
Product Attributes:
SeriesCMS
Product StatusActive
TechnologyMagnetic
TypeGeneral Purpose
Frequency Range100 Hz ~ 20 kHz
Frequency - Self Resonant550Hz
Impedance8 Ohms
Efficiency - dBA90.00
Efficiency - Testing700mW/100mm
Efficiency - TypeSound Pressure Level (SPL)
Power - Rated700 mW
Power - Max1 W
Port LocationTop
ShapeRectangular
Material - ConePolyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Material - MagnetNd-Fe-B
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Ratings-
TerminationWire Leads with Connector
Size / Dimension0.630" L x 0.354" W (16.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
TT-DKEY-2223-CMS-160925-078L100A-67-ND
in stockINR 240.47999999999996
CUI Devices
1 1
CUI Devices 2223-CMS-160925-078L100A-67-ND
Sku: TT-DKEY-2223-CMS-160925-078L100A-67-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesCMS
Product StatusActive
TechnologyMagnetic
TypeGeneral Purpose
Frequency Range100 Hz ~ 20 kHz
Frequency - Self Resonant550Hz
Impedance8 Ohms
Efficiency - dBA90.00
Power - Rated700 mW
Power - Max1 W
Port LocationTop
ShapeRectangular
Material - MagnetNd-Fe-B
Ratings-