FAN AXIAL 92X32MM 12VDC WIRE
Product Attributes:
SeriesCFM-92C
Product StatusActive
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H
Width32.00mm
Air Flow33.4 CFM (0.935m³/min)
Static Pressure0.070 in H2O (17.4 Pa)
Bearing TypeomniCOOL™ Magnetic Sleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesAuto Restart, Speed Sensor (Tach)
Noise26.9dB(A)
RPM2000 RPM
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Approval AgencyCE, cURus, TUV
Weight-
Power (Watts)1.08 W
TT-DKEY-2223-CFM-9225C-120-269-20-ND
in stockINR 766.08
CUI Devices
1 1
CUI Devices 2223-CFM-9225C-120-269-20-ND
Sku: TT-DKEY-2223-CFM-9225C-120-269-20-ND
Description of product
FAN AXIAL 92X32MM 12VDC WIRE
Product Attributes:
SeriesCFM-92C
Product StatusActive
Voltage - Rated12VDC
Width32.00mm
Air Flow33.4 CFM (0.935m³/min)
Fan TypeTubeaxial
Noise26.9dB(A)
RPM2000 RPM
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Approval AgencyCE, cURus, TUV
Weight-
Power (Watts)1.08 W