FAN AXIAL 92.2X32MM 24VDC WIRE
Product Attributes:
SeriesCFM-92B
Product StatusActive
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 92.2mm L x 92.2mm H
Width25.00mm
Air Flow50.0 CFM (1.40m³/min)
Static Pressure0.150 in H2O (37.3 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesAuto Restart
Noise35.6dB(A)
RPM3000 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Approval AgencyCE, cURus, TUV
Weight-
Power (Watts)3.6 W
TT-DKEY-2223-CFM-9225B-230-356-ND
in stockINR 1010.8799999999999
CUI Devices
1 1
CUI Devices 2223-CFM-9225B-230-356-ND
Sku: TT-DKEY-2223-CFM-9225B-230-356-ND
Description of product
FAN AXIAL 92.2X32MM 24VDC WIRE
Product Attributes:
SeriesCFM-92B
Product StatusActive
Voltage - Rated24VDC
Width25.00mm
Air Flow50.0 CFM (1.40m³/min)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesAuto Restart
Noise35.6dB(A)
RPM3000 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Approval AgencyCE, cURus, TUV
Weight-
Power (Watts)3.6 W