FAN AXIAL 40X20MM BALL 5VDC WIRE
Product Attributes:
SeriesCFM-40BF
Product StatusActive
Voltage - Rated5VDC
Size / DimensionSquare - 40mm L x 40mm H
Width20.00mm
Air Flow11.9 CFM (0.333m³/min)
Static Pressure0.410 in H2O (102.1 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesAuto Restart, Speed Sensor (Tach)
Noise34.2dB(A)
RPM9500 RPM
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Approval AgencyCE, cURus, TUV
Weight-
Power (Watts)2.25 W
TT-DKEY-2223-CFM-4020BF-095-342-20-ND
in stockINR 1366.5600000000002
CUI Devices
1 1
CUI Devices 2223-CFM-4020BF-095-342-20-ND
Sku: TT-DKEY-2223-CFM-4020BF-095-342-20-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesCFM-40BF
Product StatusActive
Voltage - Rated5VDC
Width20.00mm
Air Flow11.9 CFM (0.333m³/min)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Noise34.2dB(A)
RPM9500 RPM
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Approval AgencyCE, cURus, TUV
Weight-
Power (Watts)2.25 W