AC FAN, 120 X 120 X 25 MM, 110 ~
Product Attributes:
SeriesCAF-A2B
Product StatusActive
Voltage - Rated110VAC
Size / DimensionSquare - 120mm L x 120mm H
Width25.8mm
Air Flow53.9 CFM (1.51m³/min)
Static Pressure0.100 in H2O (24.9 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise37.3dB(A)
Power (Watts)10.80W
RPM2000 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Approval AgencyCE, cURus, TUV
Weight-
TT-DKEY-2223-CAF-A225B-120-350-ND
in stockINR 2989.44
CUI Devices
1 1
CUI Devices 2223-CAF-A225B-120-350-ND
Sku: TT-DKEY-2223-CAF-A225B-120-350-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesCAF-A2B
Product StatusActive
Voltage - Rated110VAC
Width25.8mm
Air Flow53.9 CFM (1.51m³/min)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Noise37.3dB(A)
Power (Watts)10.80W
RPM2000 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-