HOOK-UP STRND 22AWG BLACK 100'
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand7/30
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (XLPVC), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter0.062" (1.57mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.016" (0.41mm)
Length100.0' (30.5m)
Voltage1000V
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Jacket ColorBlack
RatingsUL Style 1430
Features-
Grade-
QualificationMIL-W-16878 Type C
TT-DKEY-2215/22BK-100-ND
in stockINR 6361.92
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 2215/22BK-100-ND
Sku: TT-DKEY-2215/22BK-100-ND
Description of product
HOOK-UP STRND 22AWG BLACK 100'
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand7/30
Length100.0' (30.5m)
Voltage1000V