HOOK-UP STRND 26AWG BLU 100'
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/34
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (XLPVC), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter0.040" (1.02mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.010" (0.25mm)
Length100.0' (30.5m)
Voltage600V
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Jacket ColorBlue
QualificationMIL-W-16878 Type B
TT-DKEY-2200/26BL-100-ND
in stockINR 3466.08
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 2200/26BL-100-ND
Sku: TT-DKEY-2200/26BL-100-ND
Description of product
HOOK-UP STRND 26AWG BLU 100'
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/34
Length100.0' (30.5m)
Voltage600V