HOOK-UP SOLID 22AWG WHT 1000'
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge22 AWG
Conductor StrandSolid
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (XLPVC), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter0.054" (1.37mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.010" (0.25mm)
Length1000.0' (304.8m)
Voltage600V
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Jacket ColorWhite
QualificationMIL-W-16878 Type B
TT-DKEY-2200/22SWH-1000-ND
in stockINR 13134.239999999998
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 2200/22SWH-1000-ND
Sku: TT-DKEY-2200/22SWH-1000-ND
Description of product
HOOK-UP SOLID 22AWG WHT 1000'
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge22 AWG
Conductor StrandSolid
Length1000.0' (304.8m)
Voltage600V