ULTRASONIC 100MM-1M NPN/PNP
Product Attributes:
SeriesT30UX
Product StatusActive
Sensor TypeUltrasonic
Sensing Distance3.937" ~ 39.37" (100mm ~ 1000mm)
Output TypeNPN/PNP-NC/NO, 4-Wire
Response Frequency224kHz
ShieldingUnshielded
Material - BodyPolybutylene Terephthalate (PBT)
Voltage - Supply10V ~ 30V
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 70°C
Ingress ProtectionIP67
IndicatorLED
Package / CaseModule
TT-DKEY-2170-T30UXDAQ8-ND
in stockINR 53289
Banner Engineering Corporation
1 1
Banner Engineering Corporation 2170-T30UXDAQ8-ND
Sku: TT-DKEY-2170-T30UXDAQ8-ND
Description of product
ULTRASONIC 100MM-1M NPN/PNP
Product Attributes:
SeriesT30UX
Product StatusActive
Sensor TypeUltrasonic
Response Frequency224kHz
ShieldingUnshielded
Voltage - Supply10V ~ 30V
Termination StyleConnector