SPEAKER 8OHM 250MW TOP PORT 81DB
Product Attributes:
SeriesSW
Product StatusActive
TechnologyMagnetic
TypeGeneral Purpose
Frequency Range1.1 kHz ~ 10 kHz
Frequency - Self Resonant1.1kHz
Impedance8 Ohms
Efficiency - dBA81.00
Efficiency - Testing250mW/100mm
Efficiency - TypeSound Pressure Level (SPL)
Power - Rated250 mW
Power - Max500 mW
Port LocationTop
ShapeRectangular
Material - ConePolyetheretherketone (PEEK)
Material - Magnet-
Ingress ProtectionWaterproof
Ratings-
TerminationSpring Type
Size / Dimension0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
TT-DKEY-2104-SW121108-1-ND
in stockINR 309.6
DB Unlimited
1 1
DB Unlimited 2104-SW121108-1-ND
Sku: TT-DKEY-2104-SW121108-1-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesSW
Product StatusActive
TechnologyMagnetic
TypeGeneral Purpose
Impedance8 Ohms
Efficiency - dBA81.00
Power - Rated250 mW
Power - Max500 mW
Port LocationTop
ShapeRectangular
Material - Magnet-
Ingress ProtectionWaterproof
Ratings-
TerminationSpring Type