HIGH TEMP DYNAMIC MICRO SPEAKER
Product Attributes:
Series-
Part StatusActive
TechnologyMagnetic
TypeGeneral Purpose
Frequency Range780 Hz ~ 5 kHz
Frequency - Self Resonant780Hz
Impedance7 Ohms
Efficiency - dBA87.00
Efficiency - Testing100mm
Efficiency - TypeSound Pressure Level (SPL)
Power - Rated200 mW
Power - Max400 mW
Port LocationTop
ShapeRound
Material - ConePolyethylenimine (PEI)
Material - Magnet-
Ingress Protection-
Ratings-
TerminationSolder Pads
Size / Dimension0.787" Dia (20.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
TT-DKEY-2104-SM200707-1-ND
in stockINR 338.79714
DB Unlimited
1 1
DB Unlimited 2104-SM200707-1-ND
Sku: TT-DKEY-2104-SM200707-1-ND
Description of product
Product Attributes:
Series-
Part StatusActive
TechnologyMagnetic
TypeGeneral Purpose
Frequency Range780 Hz ~ 5 kHz
Frequency - Self Resonant780Hz
Impedance7 Ohms
Efficiency - dBA87.00
Efficiency - Testing100mm
Power - Rated200 mW
Power - Max400 mW
Port LocationTop
ShapeRound
Material - Magnet-
Ingress Protection-
Ratings-
TerminationSolder Pads