RF ANT, 4G&3G&2G&NB-IOT, OMNI-DI
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
RF Family/StandardCellular
Frequency GroupWide Band
Frequency (Center/Band)829MHz, 1.94GHz
Frequency Range698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands2
VSWR5, 10
Return Loss-1.5dB, -3.5dB
Gain-4.5dBi, 4dBi, 0dBi, 4dBi
Power - Max25 W
Features-
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Grade-
Qualification-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)2.028" (51.50mm)
Applications2G, 3G
TT-DKEY-2057-ANT-20287EB56-ND
in stockINR 609.1200000000001
Adam Tech
1 1
Adam Tech 2057-ANT-20287EB56-ND
Sku: TT-DKEY-2057-ANT-20287EB56-ND
Description of product
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
RF Family/StandardCellular
Frequency GroupWide Band
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands2
VSWR5, 10
Return Loss-1.5dB, -3.5dB
Gain-4.5dBi, 4dBi, 0dBi, 4dBi
Power - Max25 W
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Grade-
Qualification-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)2.028" (51.50mm)