DIFFUSED PHOTO SEN 0-400MM
Sensing MethodDiffuse
Sensing Distance0.000" ~ 15.748" (0mm ~ 400mm)
Voltage - Supply10V ~ 30V
Response Time1ms
Output ConfigurationLight-On/Dark-On
Light SourceRed LED
Connection MethodConnector, M12
Adjustment TypeAdjustable
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
TT-DKEY-2046-VT18-8-400-M/40A/118/128-ND
in stockINR 21977.28
Pepperl+Fuchs, Inc.
1 1
Pepperl+Fuchs, Inc. 2046-VT18-8-400-M/40A/118/128-ND
Sku: TT-DKEY-2046-VT18-8-400-M/40A/118/128-ND
Description of product
DIFFUSED PHOTO SEN 0-400MM
Sensing MethodDiffuse
Voltage - Supply10V ~ 30V
Response Time1ms
Light SourceRed LED
Adjustment TypeAdjustable