SSR RELAY 3PST-NO 25A 24-530V
Product Attributes:
SeriesSQF
Product StatusActive
Mounting TypeChassis Mount
Circuit3PST-NO (3 Form A)
Output TypeAC
Voltage - Input4 ~ 32VDC
Voltage - Load24 V ~ 530 V
Load Current25 A
On-State Resistance (Max)-
Termination StyleScrew Terminal
Operating Temperature-30°C ~ 80°C
Package / CaseModule
Supplier Device Package-
Approval AgencyCCC, CE, cURus, TUV
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-2040-ASR-SQF480D25RW-ND
in stockINR 16063.2
Altran Magnetics, LLC
1 1
Altran Magnetics, LLC 2040-ASR-SQF480D25RW-ND
Sku: TT-DKEY-2040-ASR-SQF480D25RW-ND
Description of product
SSR RELAY 3PST-NO 25A 24-530V
Product Attributes:
SeriesSQF
Product StatusActive
Mounting TypeChassis Mount
Circuit3PST-NO (3 Form A)
Output TypeAC
Voltage - Input4 ~ 32VDC
Voltage - Load24 V ~ 530 V
Load Current25 A
On-State Resistance (Max)-