SSR RELAY SPST-NO 10A 24-280V
Product Attributes:
SeriesSIM
Product StatusActive
Mounting TypeChassis Mount
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC, Zero Cross
Voltage - Input4 ~ 32VDC
Voltage - Load24 V ~ 280 V
Load Current10 A
On-State Resistance (Max)-
Termination StyleQuick Connect, Disconnect
Operating Temperature-30°C ~ 80°C
Package / CaseHockey Puck
Supplier Device Package-
Approval AgencyCCC, CE, cURus
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-2040-ASR-SIM240D10ZW-LQ-ND
in stockINR 2079.36
Altran Magnetics, LLC
1 1
Altran Magnetics, LLC 2040-ASR-SIM240D10ZW-LQ-ND
Sku: TT-DKEY-2040-ASR-SIM240D10ZW-LQ-ND
Description of product
SSR RELAY SPST-NO 10A 24-280V
Product Attributes:
SeriesSIM
Product StatusActive
Mounting TypeChassis Mount
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC, Zero Cross
Voltage - Input4 ~ 32VDC
Voltage - Load24 V ~ 280 V
Load Current10 A
On-State Resistance (Max)-