SSR RELAY SPST-NO 25A 48-530V
Product Attributes:
SeriesSI
Product StatusActive
Mounting TypeChassis Mount
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC
Voltage - Input90 ~ 280VAC
Voltage - Load48 V ~ 530 V
Load Current25 A
On-State Resistance (Max)-
Termination StyleScrew Terminal
Operating Temperature-30°C ~ 80°C
Package / CaseHockey Puck
Supplier Device Package-
Approval AgencyCCC, CE, cURus, TUV
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-2040-ASR-SI480A25RY-LV-ND
in stockINR 4072.3200000000006
Altran Magnetics, LLC
1 1
Altran Magnetics, LLC 2040-ASR-SI480A25RY-LV-ND
Sku: TT-DKEY-2040-ASR-SI480A25RY-LV-ND
Description of product
SSR RELAY SPST-NO 25A 48-530V
Product Attributes:
SeriesSI
Product StatusActive
Mounting TypeChassis Mount
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC
Voltage - Input90 ~ 280VAC
Voltage - Load48 V ~ 530 V
Load Current25 A
On-State Resistance (Max)-