SSR RELAY SPST-NO 10A 48-280V
Product Attributes:
SeriesSI
Product StatusActive
Mounting TypeChassis Mount
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC
Voltage - Input90 ~ 280VAC
Voltage - Load48 V ~ 280 V
Load Current10 A
On-State Resistance (Max)-
Termination StyleScrew Terminal
Operating Temperature-30°C ~ 80°C
Package / CaseHockey Puck
Supplier Device Package-
Approval AgencyCCC, CE, cURus, TUV
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-2040-ASR-SI240A10RY-L-ND
in stockINR 3407.04
Altran Magnetics, LLC
1 1
Altran Magnetics, LLC 2040-ASR-SI240A10RY-L-ND
Sku: TT-DKEY-2040-ASR-SI240A10RY-L-ND
Description of product
SSR RELAY SPST-NO 10A 48-280V
Product Attributes:
SeriesSI
Product StatusActive
Mounting TypeChassis Mount
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC
Voltage - Input90 ~ 280VAC
Voltage - Load48 V ~ 280 V
Load Current10 A
On-State Resistance (Max)-