SSR RELAY SPST-NO 25A 24-530V
Product Attributes:
SeriesSH
Product StatusActive
Mounting TypeThrough Hole
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC
Voltage - Input4 ~ 32VDC
Voltage - Load24 V ~ 530 V
Load Current25 A
On-State Resistance (Max)-
Termination StylePC Pin
Operating Temperature-30°C ~ 100°C
Package / Case4-SIP
Supplier Device Package4-SIP
Approval AgencyCE, cURus
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-2040-ASR-SH480D25RW-ND
in stockINR 4638.24
Altran Magnetics, LLC
1 1
Altran Magnetics, LLC 2040-ASR-SH480D25RW-ND
Sku: TT-DKEY-2040-ASR-SH480D25RW-ND
Description of product
SSR RELAY SPST-NO 25A 24-530V
Product Attributes:
SeriesSH
Product StatusActive
Mounting TypeThrough Hole
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC
Voltage - Input4 ~ 32VDC
Voltage - Load24 V ~ 530 V
Load Current25 A
On-State Resistance (Max)-
Termination StylePC Pin