DC/DC CONVERTER 15V 101W
Product Attributes:
SeriesCQB100W-110S (100W)
Product StatusActive
TypeEnclosed
Voltage - Input (Min)43V
Voltage - Input (Max)160V
Number of Outputs1
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)6.7A
Power (Watts)101W
Voltage - Isolation3 kV
ApplicationsITE (Commercial), Railway
Efficiency91%
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension4.60" L x 2.49" W x 1.35" H (116.8mm x 63.4mm x 34.2mm)
Approval AgencyCE
Standard Number50155; 60950-1; 62368-1
TT-DKEY-2034-CQB100W-110S15N-CMFD-ND
in stockINR 28008.81
Cincon Electronics Co. LTD
1 1
Cincon Electronics Co. LTD 2034-CQB100W-110S15N-CMFD-ND
Sku: TT-DKEY-2034-CQB100W-110S15N-CMFD-ND
Description of product
DC/DC CONVERTER 15V 101W
Product Attributes:
SeriesCQB100W-110S (100W)
Product StatusActive
TypeEnclosed
Voltage - Input (Min)43V
Voltage - Input (Max)160V
Number of Outputs1
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)6.7A
Power (Watts)101W
Voltage - Isolation3 kV
Efficiency91%
Mounting TypeChassis Mount