RES 10K OHM 5% 3W AXIAL
Product StatusActive
Resistance10 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.236" Dia x 0.610" L (6.00mm x 15.50mm)
Failure Rate-
TT-DKEY-2019-MOS3CT631R103JTR-ND,2019-MOS3CT631R103JCT-ND
in stockINR 64.17
KOA Speer Electronics, Inc.
1 1
KOA Speer Electronics, Inc. 2019-MOS3CT631R103JTR-ND,2019-MOS3CT631R103JCT-ND
Sku: TT-DKEY-2019-MOS3CT631R103JTR-ND,2019-MOS3CT631R103JCT-ND
Description of product
RES 10K OHM 5% 3W AXIAL
Product StatusActive
Resistance10 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial