RES 100K OHM 2% 2W AXIAL
Product StatusActive
Resistance100 kOhms
Tolerance±2%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
Failure Rate-
TT-DKEY-2019-MOS2CT52R104GTR-ND,2019-MOS2CT52R104GCT-ND
in stockINR 59.985
KOA Speer Electronics, Inc.
1 1
KOA Speer Electronics, Inc. 2019-MOS2CT52R104GTR-ND,2019-MOS2CT52R104GCT-ND
Sku: TT-DKEY-2019-MOS2CT52R104GTR-ND,2019-MOS2CT52R104GCT-ND
Description of product
RES 100K OHM 2% 2W AXIAL
Product StatusActive
Resistance100 kOhms
Tolerance±2%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial