RES 300 OHM 5% 1/4W AXIAL
Product StatusActive
Resistance300 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-450/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
Failure Rate-
TT-DKEY-2019-CFS1/4CT52R301JTR-ND,2019-CFS1/4CT52R301JCT-ND
in stockINR 13.95
KOA Speer Electronics, Inc.
1 1
KOA Speer Electronics, Inc. 2019-CFS1/4CT52R301JTR-ND,2019-CFS1/4CT52R301JCT-ND
Sku: TT-DKEY-2019-CFS1/4CT52R301JTR-ND,2019-CFS1/4CT52R301JCT-ND
Description of product
RES 300 OHM 5% 1/4W AXIAL
Product StatusActive
Resistance300 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial