RES 1.2M OHM 5% 1/4W AXIAL
Product StatusActive
Resistance1.2 MOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient0/ -1300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.240" L (2.30mm x 6.10mm)
Failure Rate-
TT-DKEY-2019-CF1/4CT52R125JTR-ND,2019-CF1/4CT52R125JCT-ND
in stockINR 16.74
KOA Speer Electronics, Inc.
1 1
KOA Speer Electronics, Inc. 2019-CF1/4CT52R125JTR-ND,2019-CF1/4CT52R125JCT-ND
Sku: TT-DKEY-2019-CF1/4CT52R125JTR-ND,2019-CF1/4CT52R125JCT-ND
Description of product
RES 1.2M OHM 5% 1/4W AXIAL
Product StatusActive
Resistance1.2 MOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial