RES 62 OHM 5% 1/2W AXIAL
Product StatusActive
Resistance62 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-450/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.335" L (3.00mm x 8.50mm)
Failure Rate-
TT-DKEY-2019-CF1/2CT52R620JTR-ND,2019-CF1/2CT52R620JCT-ND
in stockINR 16.74
KOA Speer Electronics, Inc.
1 1
KOA Speer Electronics, Inc. 2019-CF1/2CT52R620JTR-ND,2019-CF1/2CT52R620JCT-ND
Sku: TT-DKEY-2019-CF1/2CT52R620JTR-ND,2019-CF1/2CT52R620JCT-ND
Description of product
RES 62 OHM 5% 1/2W AXIAL
Product StatusActive
Resistance62 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial