RES 2.2K OHM 5% 1/2W AXIAL
Product Attributes:
SeriesCF
Product StatusActive
Resistance2.2 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-450/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.335" L (3.00mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-2019-CF1/2C222J-ND
in stockINR 29.295
KOA Speer Electronics, Inc.
1 1
KOA Speer Electronics, Inc. 2019-CF1/2C222J-ND
Sku: TT-DKEY-2019-CF1/2C222J-ND
Description of product
RES 2.2K OHM 5% 1/2W AXIAL
Product Attributes:
SeriesCF
Product StatusActive
Resistance2.2 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial