SENSOR LEVEL SWITCH
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Type Liquid, Powder
Output Type Switch
Output Configuration SPST-NO
Current 1 A
Minimum Liquid Specific Gravity -
Switch Actuation Level 1.614" (41mm)
Mounting Type Panel Mount, M8 Thread
Material - Housing & Prism Polypropylene (PP)
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
Voltage Rating 200V
TT-DKEY-2010-1044-ND
PIC GmbH
1 1
PIC GmbH 2010-1044-ND
Sku: TT-DKEY-2010-1044-ND
Description of product
SENSOR LEVEL SWITCH
Product Attributes:
Series -
Product Status Active
Type Liquid, Powder
Output Type Switch
Output Configuration SPST-NO
Current 1 A
Voltage Rating 200V