CBL RIBN 14COND 0.039 GRY METER
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors14
Pitch0.039" (1.00mm)
LengthEnter Number of Meters in Order Quantity
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand7 Strands / 36 AWG
ShieldingUnshielded
Jacket ColorGray
Ribbon Thickness0.035" (0.89mm)
Ribbon Width0.551" (14.00mm)
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Voltage300 V
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
RatingsUL Style 2651
FeaturesZippable
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-19-3625/14100M-DS-ND
in stockINR 590.3999999999999
3M
1 1
3M 19-3625/14100M-DS-ND
3M 19-3625/14100M-DS-ND
Sku: TT-DKEY-19-3625/14100M-DS-ND
Description of product
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors14
Pitch0.039" (1.00mm)
Wire Gauge28 AWG
ShieldingUnshielded
Jacket ColorGray
Ribbon Width0.551" (14.00mm)
Voltage300 V