CBL RIBN 14COND 0.05 GRAY FOOT
Product Attributes:
Series3603
Product StatusActive
Cable TypeFlat Cable, Flat Jacket
Number of Conductors14
Pitch0.050" (1.27mm)
LengthEnter Number of Feet in Order Quantity
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand7 Strands / 36 AWG
ShieldingUnshielded
Jacket ColorGray
Ribbon Thickness0.100" (2.54mm)
Ribbon Width0.780" (19.81mm)
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Voltage300 V
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
RatingsUL Style 2912
Features-
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-19-3603/14100-DS-ND
in stockINR 695.52
3M
1 1
3M 19-3603/14100-DS-ND
3M 19-3603/14100-DS-ND
Sku: TT-DKEY-19-3603/14100-DS-ND
Description of product
CBL RIBN 14COND 0.05 GRAY FOOT
Product Attributes:
Series3603
Product StatusActive
Number of Conductors14
Pitch0.050" (1.27mm)
Wire Gauge28 AWG
ShieldingUnshielded
Jacket ColorGray
Ribbon Width0.780" (19.81mm)
Voltage300 V