PHOTO BGS IR 200MM PL TOP IO-LIN
Product Attributes:
SeriesPD
Product StatusActive
Sensing MethodBackground Suppression
Sensing Distance7.874" (200mm)
Voltage - Supply10V ~ 30V
Response Time1ms
Output ConfigurationPush-Pull, NPN/PNP
Light SourceInfrared (850nm)
Connection MethodConnector, M8
Ingress ProtectionIP67
Cable Length-
Adjustment TypeAdjustable, Potentiometer
Operating Temperature-25°C ~ 60°C (TA)
TT-DKEY-1864-PD30CTBI20BPM5IO-ND
in stockINR 17716.5
Carlo Gavazzi Inc.
1 1
Carlo Gavazzi Inc. 1864-PD30CTBI20BPM5IO-ND
Sku: TT-DKEY-1864-PD30CTBI20BPM5IO-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesPD
Product StatusActive
Sensing Distance7.874" (200mm)
Voltage - Supply10V ~ 30V
Response Time1ms
Light SourceInfrared (850nm)
Connection MethodConnector, M8
Ingress ProtectionIP67
Cable Length-