IND PROX M5 SHORT 1.5MM NPN NO
Product Attributes:
SeriesICS
Product StatusActive
Sensor TypeInductive
Sensing Distance0.051" (1.3mm)
Output TypeNPN-NO, 3-Wire
Response Frequency4.5kHz
ShieldingUnshielded
Material - BodyStainless Steel
Voltage - Supply10V ~ 30V
Termination StyleCable
Operating Temperature-25°C ~ 70°C (TA)
Ingress ProtectionIP67
IndicatorLED
Package / CaseCylinder, Threaded - M5
TT-DKEY-1864-ICS05S23F15A2NO-ND
in stockINR 10044
Carlo Gavazzi Inc.
1 1
Carlo Gavazzi Inc. 1864-ICS05S23F15A2NO-ND
Sku: TT-DKEY-1864-ICS05S23F15A2NO-ND
Description of product
IND PROX M5 SHORT 1.5MM NPN NO
Product Attributes:
SeriesICS
Product StatusActive
Sensor TypeInductive
Sensing Distance0.051" (1.3mm)
Output TypeNPN-NO, 3-Wire
Response Frequency4.5kHz
ShieldingUnshielded
Material - BodyStainless Steel
Voltage - Supply10V ~ 30V
Termination StyleCable