RELAY MOS 6 PIN SMD 60V AC/DC
Product Attributes:
SeriesAPR
Product StatusActive
Mounting TypeSurface Mount
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC, DC
Voltage - Input0.9 ~ 1.5VDC
Voltage - Load0 V ~ 60 V
Load Current550 mA
On-State Resistance (Max)1.4 Ohms
Termination Style-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case6-SMD, Gull Wing
Supplier Device Package6-SMD
Approval AgencycURus, UR
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-1818-APR311A066000E00G-ND
in stockINR 414.71999999999997
Amphenol Anytek
1 1
Amphenol Anytek 1818-APR311A066000E00G-ND
Sku: TT-DKEY-1818-APR311A066000E00G-ND
Description of product
RELAY MOS 6 PIN SMD 60V AC/DC
Product Attributes:
SeriesAPR
Product StatusActive
Mounting TypeSurface Mount
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC, DC
Voltage - Input0.9 ~ 1.5VDC
Voltage - Load0 V ~ 60 V
Load Current550 mA
Termination Style-