DIODE ZENER ARRAY 27V SOT23
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)27 V
Tolerance±5%
Power - Max300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr100 nA @ 20 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device PackageSOT-23
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohms
TT-DKEY-1801-AZ23C27RFGTR-ND,1801-AZ23C27RFGCT-ND,1801-AZ23C27RFGDKR-ND
in stockINR 54.72
Taiwan Semiconductor Corporation
1 1
Taiwan Semiconductor Corporation 1801-AZ23C27RFGTR-ND,1801-AZ23C27RFGCT-ND,1801-AZ23C27RFGDKR-ND
Sku: TT-DKEY-1801-AZ23C27RFGTR-ND,1801-AZ23C27RFGCT-ND,1801-AZ23C27RFGDKR-ND
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 27V SOT23
Voltage - Zener (Nom) (Vz)27 V
Tolerance±5%
Power - Max300 mW
Supplier Device PackageSOT-23
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohms