AC/DC CONVERTER 15V 100W
Product Attributes:
SeriesPJA (100W)
Product StatusActive
TypeEnclosed
Number of Outputs1
Voltage - Input85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 16.7 A
Current - Output 2-
Current - Output 3-
Current - Output 4-
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)100W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation3 kV
Efficiency86%
Operating Temperature-20°C ~ 70°C (With Derating)
FeaturesUniversal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension4.29" L x 1.61" W x 3.82" H (109.0mm x 40.9mm x 97.0mm)
Approval AgencyCE, CSA, cURus, DEMKO, UL
Standard Number508; 60950-1; 62368-1
TT-DKEY-1776-1001-ND
in stockINR 656722.755
Cosel USA, Inc.
1 1
Cosel USA, Inc. 1776-1001-ND
Cosel USA, Inc. 1776-1001-ND
Sku: TT-DKEY-1776-1001-ND
Description of product
AC/DC CONVERTER 15V 100W
Product Attributes:
SeriesPJA (100W)
Product StatusActive
TypeEnclosed
Number of Outputs1
Voltage - Input85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 16.7 A
Current - Output 2-
Current - Output 3-
Current - Output 4-
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)100W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation3 kV
Efficiency86%
FeaturesUniversal Input
Mounting TypeChassis Mount