DIODE ZENER ARRAY 7.5V SOT663
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)7.5 V
Tolerance±5%
Power - Max265 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr1 µA @ 5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900 mV @ 10 mA
Operating Temperature-
Grade-
Qualification-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-663
Supplier Device PackageSOT-663
Impedance (Max) (Zzt)6 Ohms
TT-DKEY-1727-BZB984-C7V5,115TR-ND,1727-BZB984-C7V5,115CT-ND,1727-BZB984-C7V5,115DKR-ND
in stockINR 51.839999999999996
Nexperia USA Inc.
1 1
Nexperia USA Inc. 1727-BZB984-C7V5,115TR-ND,1727-BZB984-C7V5,115CT-ND,1727-BZB984-C7V5,115DKR-ND
Sku: TT-DKEY-1727-BZB984-C7V5,115TR-ND,1727-BZB984-C7V5,115CT-ND,1727-BZB984-C7V5,115DKR-ND
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 7.5V SOT663
Tolerance±5%
Power - Max265 mW
Operating Temperature-
Grade-
Qualification-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-663
Supplier Device PackageSOT-663
Impedance (Max) (Zzt)6 Ohms