DIODE ZENER ARRAY 4.7V SOT23
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.7 V
Tolerance±5%
Power - Max300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr3 µA @ 2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900 mV @ 10 mA
Operating Temperature-
GradeAutomotive
QualificationAEC-Q100
Supplier Device PackageTO-236AB
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohms
TT-DKEY-1727-BZB84-C4V7,215TR-ND,1727-BZB84-C4V7,215CT-ND,1727-BZB84-C4V7,215DKR-ND
in stockINR 33.12
Nexperia USA Inc.
1 1
Nexperia USA Inc. 1727-BZB84-C4V7,215TR-ND,1727-BZB84-C4V7,215CT-ND,1727-BZB84-C4V7,215DKR-ND
Sku: TT-DKEY-1727-BZB84-C4V7,215TR-ND,1727-BZB84-C4V7,215CT-ND,1727-BZB84-C4V7,215DKR-ND
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 4.7V SOT23
Tolerance±5%
Power - Max300 mW
Operating Temperature-
GradeAutomotive
QualificationAEC-Q100
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohms